Ocieplenie domu jednorodzinnego

Wybudowanie domu to dopiero początek naszej drogi przez lata remontów. Oczywiście nie jest tak, że nowo wybudowany dom trzeba od razu remontować. Ale należy przygotować się, że za kilkanaście lat będzie wymagał on ocieplenia. Warto przede wszystkim pamiętać, że ocieplenie domu jest bardzo ważne, jeśli chcemy mieć ciepło w jego wnętrzu.

Ocieplenie domu z użyciem dobrej instalacji

izolacja natryskowaNiestety temat ten nie jest traktowany zbyt poważnie. Uważa się, bowiem, że największą rolę w ociepleniu domu ogrywa piec i grzejniki. Jaki jest jednak sens ciągłego dorzucania do pieca, jeśli ściany przepuszczają dużo zimna? Kiedy należy ocieplać? W zasadzie nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Na pewno wiele zależy od tego, jak był budowany dom i co nie zostało dopilnowane. Czasem nawet przez kilkanaście lat ocieplanie jest zbędne. Jeśli jednak wyraźnie czujmy, że w domu jest zimno, a ściany są wręcz lodowate, warto zastanowić się nad ociepleniem z użyciem dobrej izolacji. Najlepsze są przede wszystkim izolacje natryskowe. Łatwe w aplikacji i co najważniejsze stosunkowo tanie. Oczywiście samo ocieplenie może nie być wystarczające. Czasem wymiana okien może okazać się koniecznością. Musimy przede wszystkim pamiętać, że to przez okna ucieka mnóstwo ciepła. Jeśli, więc chcemy zapobiec uciekaniu ciepłego powietrza i napływaniu zimnego, musimy wymienić okna i dobrze je uszczelnić. Ważne jest przede wszystkim to, aby były dobrze wstawione. Nawet, jeśli kupimy najdroższe na rynku okna, może okazać się, ze niewielkie to zmielono, gdyż ktoś je niefachowo wstawił. Jeśli zastosujemy się do wszystkich tych rad, na pewno uda się nam skutecznie ocieplić nasz dom jednorodzinny. To przyniesie wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim cieplejszy dom, to mniejsze rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo warto wspomnieć o takich kwestiach, jak chłodniejsze lata.

Chociaż ściany będą grubsze, a zimą cieplej, latem zyskamy przyjemny chłód, a niewątpliwie odgrywać to będzie naprawdę dużą rolę, zwłaszcza, jeśli nasz dom jest bardzo nasłoneczniony i latem w naszych pomieszczeniach jest wyjątkowo gorąco.