Pianka poliuretanowa do ocieplania poddasza

Wiele osób zastanawia się czym lepiej ocieplić poddasze, wełną mineralną, styropianem czy może pianką poliuretanową. Porównując ze sobą te trzy materiały izolacyjne najlepiej pod względem izolacyjności wypada pianka.

Ocieplanie poddaszy pianką poliuretanową

ocieplanie poddaszy pianką cenaJeszcze kilka lat temu najpopularniejszym materiałem izolacyjnym poddaszy była wełna mineralne. Jednak w ciągu tych ostatnich lat coraz więcej zwolenników zyskała pianka poliuretanowa, nanoszona metodą natryskową. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję możemy porównać ze sobą te dwa materiały pod względem parametrów oraz ceny jaką będziemy musieli zapłacić za ich wykonanie. Jednak ocieplanie poddaszy pianką cena jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie zajmuje zbyt wiele czasu a do tego jest bardzo precyzyjna. Wypełnia wszystkie szczeliny oraz szpary a do tego nie powstają żadne mostki termiczne. Czas wykonania izolacji natryskowej jest szybki, ponieważ natryskiwana jest przy pomocy specjalistycznego sprzętu z pistoletem. To sprawia, że bez problemu można dostać się w każde, nawet najtrudniej dostępne miejsce. Do wykonywania izolacji na poddaszu wykorzystuje się piankę miękką, dzięki której oszczędzamy na ogrzewaniu. Wykonując tego typu izolację zyskujemy doskonale szczelną a zarazem oddychającą powłokę izolacyjną, izolację z materiału samogasnącego, który w połączeniu z płytą kartonowo-gipsową jest trudnopalny. Poza tym pianka jest lżejsza od wełny mineralnej dzięki czemu mniej obciąża konstrukcję naszego budynku. Wełna jest materiałem izolacyjnym, który nie ma takich parametrów izolacyjnych jak pianka.

Jeśli więc mamy do wyboru wełnę mineralną i piankę poliuretanową warto wybrać to drugie pomimo, iż jest to droższe rozwiązanie, gdyż przez cały okres użytkowania budynku korzystniejsze jest zastosowanie pianki. Dodatkowo pianka zabezpiecza budynek przed jego nadmiernym przegrzaniem latem.