Piękne okolice Suwałek

Najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnymi w Polsce są miejscowości nadmorskie, góry i Mazury. W każdym z tych miejsc można oczywiście spędzić niezapomniane wczasy. Jednak czasem dobrze jest zejść z utartych szlaków i odwiedzić jakiś inny region naszego kraju. Polska ma bowiem bardzo wiele do zaoferowania turystom. Jednym z najpiękniejszych terenów jest Suwalszczyzna.

Suwałki i okolice na wakacje

duży pensjonat w suwałkachDlaczego warto wybrać się akurat w ten region Polski? Przede wszystkim ze względu na przepiękne tereny pokryte zielenią, niesamowite parki krajobrazowe, tereny pagórkowate i liczne jeziora, w których można pływać i uprawiać sporty wodne. Oferta noclegowa jest tu bardzo bogata i każdy bez trudu znajdzie nocleg odpowiedni dla siebie. Praktycznie każdy duży pensjonat w suwałkach, znajduje się w okolicy jakiegoś jeziora tak, aby położenie było atrakcyjne dla turystów. Tamtejsza przyroda przyciąga miłośników pływania, żeglarstwa, nurkowania i rybołówstwa. Niejeden duży pensjonat w suwałkach, zlokalizowany jest w sąsiedztwie krystalicznie czystego jeziora Wigry. Ta okolica to raj dla rodzin z dziećmi i osób szukających spokoju. Hotele i pensjonaty oprócz noclegów, oferują zazwyczaj swoim gościom możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, rozpalenie grilla i wycieczki fakultatywne po okolicy. Decydując się na nocleg w Suwałkach, warto rozważyć na przykład wycieczkę nad Hańcze- to najgłębsze polskie jezioro.

Baza noclegowa w okolicach Suwałk, jest naprawdę bardzo bogata. Ze względu na duże i czyste jeziora, nieskalaną przyrodę, rozległe lasy i piękne pola, warto zwiedzić ten region. Mimo ciszy i spokoju, nie sposób się tam nudzić. Każdy znajdzie jakąś atrakcję dla siebie. Poza tym rejon posiada bardzo interesującą historię, którą bez wątpienia warto poznać. Godna uwagi jest również tamtejsza kuchnia.