Plac zabaw z odpowiednią gumową nawierzchnią

Kiedy osiedle, na którym obecnie mieszkamy, dopiero powstawało, to wprowadzały się głównie osoby starsze, bez dzieci. Trochę czasu minęło i obecnie mieszkają tu praktycznie same rodziny z małymi dzieciaczkami. Jednak całe osiedle nie jest zbytnio przystosowane do tego, by dzieci miały gdzie spędzać czas w jakiś fajny, kreatywny sposób. To był wielki minus tego miejsca.

Wybór gumowej nawierzchni pod plac zabaw

nawierzchnia gumowa na plac zabawTe braki powodowały, że bardzo się irytowałam. Miejsca mieliśmy naprawdę sporo i powinno się w końcu postawić jakiś plac zabaw czy coś podobnego. Zaczęłam o tym wspominać innym matkom mieszkającym na osiedlu i w końcu doszłyśmy do wniosku, że skontaktujemy się z naszą wspólnotą i zaproponujemy, by w konkretnym miejscu stworzyć obszerny plac zabaw z szeregiem różnych atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Pozwolenie na to uzyskałyśmy szybko i na nasza prośbę to my podjęłyśmy się znalezieniem odpowiednich fachowców, podłoża i atrakcji. Ja skupiłam się na tym, żeby wyłożona została nawierzchnia gumowa na plac zabaw, która w odpowiedni sposób chroniłaby wszystkie dzieci w momencie upadków czy jakichś potknięć. Pamiętam jeszcze moje ciężkie obtarcia za dzieciństwa, więc wolałam, żeby moje dzieci oraz dzieci sąsiadów, nie musiały przez takie rzeczy przechodzić. Odpowiednie podłoże pozwalało na bardziej ochocze korzystanie z takiego placu, bez obaw o jakieś poważniejsze urazy.

Podłoże znalazłam takie, jakie chciałam. Mając ten wybór z głowy mogliśmy już na poważnie zabierać się za postawienie profesjonalnego placu zabaw dla naszych pociech. Dzieci, gdy tylko się o tym dowiedziały, to nie mogły się już doczekać, kiedy będą mogły ruszyć do zabawy. Ze względu na terminy ostatecznie plac w pełni funkcjonował dwa tygodnie później.