ponton

Ponton, czyli sposób na nudę nad jeziorem

Czy warto wypożyczyć ponton?

Weekend, piękna pogoda, świecące słońce, bezchmurne niebo. Kolejny wspaniały dzień by zabrać rodzinkę nad jezioro. Poleżeć na plaży, pobudować zamki z piasku, wykąpać się w jeziorze, poskakać z pomostu. Ale po pewnym czasie to wszystko może się znudzić.

 

pontonA nikt chyba nie chce żeby zbrzydły mu wyjazdy nad jezioro. Dlatego co robić żeby się nam to nie znudziło? Przy wielu jeziorach działają tak zwane wypożyczalnię sprzętu wodnego oferujące wypożyczenie kajaku, roweru wodnego lub pontonu. Kajak i rower wodny, każdy zna, dlatego posiadanie w ofercie wypożyczalni pontonu, może wydawać się egzotyką, dlatego skupimy się na tym urządzeniu. Ponton to w myśl definicji nadmuchiwana łódź o płaskim dnie.
Do pływania pontonem nie musimy mieć żadnych uprawnień. Wystarczy odpowiednia waga oraz chęć do wiosłowania, bo niestety od wiosłowania nie uciekniemy. Wyróżniamy różne typu pontonów: od zwykłych jednoosobowych do samotnych wypraw na środek jeziora w celu podumania na temat ludzkiej egzystencji do wieloosobowych na wspaniałą wyprawę z przyjaciółmi w stronę zachodzącego słońca. Oprócz pontonów napędzanych wiosłem, możemy też znaleźć pontony napędzane silnikiem.

Tutaj już jednak nie każdy może wsiąść za stery takie urządzenia i nie wszędzie możemy nim pływać. Jak pokazuje powyższy tekst, jeśli będziemy mieli okazję to warto wypożyczyć ponton i zabrać rodzinkę na wycieczkę po jeziorze.