Problem firmy i księgowość

Od jakiegoś czasu prowadzę swoją firmę, jednak ostatnio wpakowałem się w niemałe tarapaty. Moje zyski zaczęły rosnąć, jednak twierdziłem, że dam radę rozliczyć się ze wszystkiego z urzędem skarbowym samemu.

Bydgoska księgowość była sprawna

księgowośćSkończył się rok, zacząłem organizować księgę przychodów i wydatków i po tym postanowiłem że samemu przez aplikację rozliczę się z urzędem skarbowym. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Niestety już po trzech tygodniach stało się tak, że urząd skarbowy zaczął się dopytywać, ponieważ doszukał się błędów. Zacząłem analizować wszystko co jest nie tak, zacząłem pisać oświadczenie, że tak obliczyłem i moim zdaniem jest dobrze, jednak w odpowiedzi dostałem ponaglenie. Pewnego dnia miałem komisje z urzędu skarbowego i stwierdzili, że doszukali się całej masy nieprawidłowości, które nie są zbyt wesołe. Spanikowany dopiero wtedy stwierdziłem, że biuro rachunkowe to mój jedyny ratunek. Jak się okazało księgowość z biura zjawiła się bardzo szybko i w przeciągu dwóch dni znaleźli wszystkie nieprawidłowości, poprawili mi to wszystko i wysłali jeszcze raz do urzędu skarbowego. Po tym zdarzeniu nie miałem już więcej wizyty z urzędu, odpowiedzi też nie dostałem, więc chyba wszystko jest już dobrze. Ale wiem jedno dzięki tej sytuacji.

Jeżeli nie umiesz czegoś to nie zgrywaj bohatera, że samemu zrobisz, ani nie wolno być przesadnie oszczędnym, ponieważ oszczędny traci dwa razy. Sytuacja ta nauczyła mnie bardzo dużo, jednak na szczęście skończyło się to wszystko dobrze i dzisiaj jest już spokój.