Rolety zewnętrzne sterowane pilotem

Do zasłonięcia naszych okien przed wpadającymi promieniami słońca i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów coraz częściej wykorzystujemy rolety. Te urządzenia są bardzo uniwersalne, bo można je zamontować zarówno w nowo budowanym domu jak i w oknach domów mających już swoje lata. Rolety mogą być sterowane ręcznie albo elektrycznie, ale te pierwsze są już lekkim archaizmem.

Różne sposoby sterowania roletami zewnętrznymi

roleta zewnętrzna czeladźWybierając rolety zwracamy uwagę głównie na ich wygląd. Wiadomo, że ich kolor musi pasować do koloru elewacji, okien i dachu. O wiele ważniejsze dla użytkowników powinien być sposób sterowania roletami. Można bowiem zamówić taką zasłonę okienną w kilku różnych wersjach. Najprostsza roleta zewnętrzna Czeladź będzie sterowana ręcznie za pomocą sznurka lub pokrętła. Dzisiaj takie rolety wybierane są coraz rzadziej. O wiele częściej decydujemy się na rolety sterowane elektrycznie, które z kolei dzielą się na sterowane przełącznikiem lub pilotem. No i tutaj dochodzimy do sedna sprawy, że opcją najlepszą są oczywiście te rolety, którymi steruje się za pomocą pilota. Nawet jeśli mamy kilkanaście rolet w domu to i tak wszystkimi możemy sterować za pomocą jednego pilota. Mają one bowiem wiele różnych kanałów komunikacji z roletą i do każdego kanału można podłączyć wybrane okno lub grupę okien. Jednym przyciskiem możemy podnieść roletę w wybranym oknie albo na przykład wszystkie rolety na jednym piętrze.

Pewne jest to, że im więcej zainwestujemy w rolety tym wyższa będzie ich jakość i tym łatwiej będzie się je obsługiwać. Wystarczy wyobrazić sobie, że montujemy je w dwudziestu oknach. No a teraz wyobraźmy sobie, że wszystkie po kolei podnosimy i opuszczamy ręcznie za pomocą sznurków lub korbki. Czyż nie przyjemniej byłoby wcisnąć jeden przycisk na pilocie?