Rozróżnianie żarówek LED o zimnej barwie

Nowe technologie które wchodzą do naszego kraju nie zawsze się u nas sprawdzają. Inaczej było jednak w przypadku żarówek, które do nas stopniowo docierały. Ludzie musieli jednak wiedzieć, co kupują – nikt nie chciał brać niczego w ciemno. W szczególności dotyczyło to żarówek.

Żarówka LED ma wiele zastosowań

żarówki led g4 zimneOd jakiegoś czasu dostępne są w sklepach żarówki, które oznaczane są jako zimne. Co to właściwie oznacza dla klientów? Prawda jest taka, że niewiele osób się tym interesuje na tyle, by móc cokolwiek na ten temat powiedzieć. Co zabawne, różnica jest widoczna gołym okiem a odpowiedź na zadane pytanie wręcz nasuwa się sama. Czym żarówka emituje bardziej żółte światło, tym jest określana jako cieplejsza. Jeśli chodzi o barwy zimne to są to te, które są bliżej bieli. Gdy ktoś pyta mnie o to, jaki kolor ja polecam mówię, że najlepsze dla mnie są żarówki LED g4 zimne. Oczywiście nie przypadną one do gustu komuś, kto nie lubi zimnych barw – wszystko zależy w końcu od osobistych preferencji. Nie stwierdzono naukowo żadnych konsekwencji wynikających ze stosowania jednego lub drugiego koloru żarówki. Wiadomo, że lepiej będziemy się czuć przy barwach leżących gdzieś pośrodku. To jednak można stosować radząc coś większej grupie osób. Jeśli chodzi o jednostki – każdy z nas ma swój gust i swoje upodobania. Niektórym spodobają się nawet skrajne żółte lub białe żarówki, i nie ma w tym niczego złego. Zimne żarówki mają do siebie to, że sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przestronne i czyste.

Osobiście preferuję maksymalnie zimne światło z prostego względu. Ponieważ w pokojach zajmuję się regularną pracą, pozwala mi się ona skupić i skoncentrować na swoich czynnościach. Jeśli komuś zależy na cieple i przytulności, na pewno będzie się kierował w stronę barw ciepłych.