Sauna sucha i jej zastosowanie

Od jakiegoś czasu zaczęłam korzystać z sauny fińskiej. Początkowo nie czułam się po niej najlepiej, gdyż ciężko było mi się przyzwyczaić do panującej tam wysokiej temperatury. Po kilku tygodniach regularnego stosowania mój organizm zaczynał się przyzwyczajać, a ja zauważyłam pierwsze efekty jakie dały mi sesje w saunie. Jednak, aby ciepło dobrze na nas działało musimy wiedzieć jak prawidłowo korzystać z sauny. 

Jak korzystać z sauny suchej?

sauna sucha cenaKiedy jeszcze nie wiedziałam jak poprawnie korzystać z sauny nic dziwnego, że mój organizm źle reagował na suche powietrze i wysoką temperaturę w kabinie. Trzeba odpowiednio korzystać z sauny, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi i uzyskać z niej jak największe korzyści. Najważniejsze jest to, aby nie korzystać z sauny w momencie kiedy jesteśmy chorzy i dopadła nas jakaś infekcja, ponieważ chwilowe osłabienie organizmu może być bardzo szkodzące dla naszego zdrowia. Po infekcji spokojnie możemy już z niej korzystać, jednak musimy być pewni, że jesteśmy już całkowicie zdrowi. Kąpiel w saunie polega głównie na stopniowym przegrzewaniu organizmu, a następnie na szybkim ochłodzeniu ciała za pomocą zimnej kąpieli wodnej. Sauna sucha cena jest miejscem gdzie panuje mała wilgotność powietrza, za to temperatura dochodzi nawet do 125 stopni celsjusza. Z tego względu optymalnym czasem przebywania w kabinie będzie od 8 do 12 minut i powtórzeniu cyklu 2-3 razy w ciągu jednej sesji. 

Tylko prawidłowe korzystanie z sauny będzie nam dawało odpowiednie i szybkie efekty. Zastosowanie sauny jest bardzo korzystne dla naszego organizmu, wyglądu naszej skóry, ogólnego samopoczucia oraz zwiększenia naszej odporności. Jednakże nie wszyscy mogą z niej korzystać i w momencie kiedy jesteśmy chorzy powinniśmy wstrzymać się od sesji w saunie fińskiej.