Serwisy taśmy modułowej

Dobre siedem do ośmiu lat temu, czyli jest to już dość długo czas, który z pewnością przekłada się na doświadczenie rozpoczęłam nową działalność gospodarczą, która polega w głównej mierze na serwisowaniu taśm modułowych i innych transportujących. Okazało się bowiem w tamtym czasie, że szybko muszę zmienić pracę, serwis był moim pierwszym pomysłem.

Serwisy taśmy modułowej – jak zacząć?

serwis taśm modułowychJak się okazuje bardzo wiele osób poszukuje pomocy, podczas gdy ich taśmy transportujące modułowe i inne ulegają awarii. Takie awarie są dość powszechne, chodzi tutaj przede wszystkim o starsze modele maszyn, ponieważ kiedyś nie używano dobrej jakości materiałów do budowy takich części. Teraz dokłada się wszelkiej staranności przy wyborze materiałów, chodzi tutaj przede wszystkim o bardzo trwałe tworzywo sztuczne, które może transportować nawet bardzo ciężkie przedmioty, przed laty nie było technologii, która pozwoliłaby na wytworzenie z tego właśnie tworzywa odpowiednich części do maszyn transportujących. Z racji na fakt, że wiedziałam bardzo dużo na temat tej branży postanowiłam założyć serwis taśm modułowych i nie tylko. Okazało się wtedy, że mogę nawet starać się o duże dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, co pozwoliło mi na zakup większości maszyn potrzebnych do prowadzenia serwisu taśm transportujących. Dodatkowo mogłam od razu zatrudniać serwisantów, ponieważ dostała zniżki na ubezpieczenia i inne opłaty na starty. Co ważne, miałam swój wielki magazyn, mógł on posłużyć jako miejsce do serwisowania maszyn.

Jak się okazuje bardzo dużo osób poszukuje takich serwisów, co je uzasadnione. Średnio naprawa jednej maszyny, które transportuje towary trwa aż czternaście dni, co oznacz, że serwisy są zazwyczaj zajęte przez dłuższy okres czasu.