Kiedy skorzystać z coachingu indywidualnego?

Obecnie modne stało się pojęcie coachingu i ludzie też coraz częściej korzystają z pomocy osoby, która się tym zajmuje. Niektórzy z kolei krytykują, że to nic nie daje, że to jest takie mydlenie oczu wszystkim. Różne są opinie i doświadczenia.

Coaching indywidualny a nowe pomysły na siebie

coaching indywidualnyMy uważamy, że jednak warto czasami zainwestować w znaczący coaching indywidualny. Może to otworzyć oczy po prostu na sprawy, z których człowiek nie zdawał sobie sprawy. Może też pomóc rozwiązać jakieś kwestie, z którymi nie dawał on sobie wcześniej rady. Czasami po takiej sesji coachingowej mogą pojawić się zupełnie nowe pomysły i nowe spojrzenie na dany problem. Coaching zespołowy także może dobrze działać, ale na pewno ma on już inny charakter. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe zagadnienia, które przecież są inne w odniesieniu do każdej osoby, bo każda może mieć innego rodzaju trudności, to lepiej zainteresować się coachingiem indywidualnym. Z kolei szkolenia sprzedażowe często odbywają się właśnie w zespołach. Wtedy łatwiej można przeprowadzić praktyczne ćwiczenia i wyłapać błędy nie tylko swoje, ale także innych. Nie będzie to stanowiło problemu, kiedy zbierze się razem zespół niekoniecznie znajomych sobie ludzi. Po prostu pewne szkolenia lepiej robić indywidualnie, a inne grupowo.

Należy zawsze wziąć pod uwagę charakter danego szkolenia, bo właśnie coaching też należy traktować jako swego rodzaju szkolenie. Wtedy można dopasować sposób prowadzenia zajęć do zapotrzebowania. Niektóre rzeczy ciężko zrobić tylko z jedną osobą, a inne z kolei w grupie.