Solidne domy ze świerku

Jeżeli jesteśmy właścicielami działki budowlanej i właśnie podjęliśmy decyzję o wybudowaniu domu, warto zastanowić się nad materiałem, z jakiego będzie wykonany. Wszak klasyczne budownictwo, nie jest ekologiczne, a przez to i mało ekonomiczne.

Niedrogi dom z najlepszego drewna

domy świerk syberyjskiWybudowanie domu murowanego o powierzchni stu metrów kwadratowych, to koszt, około, ośmiuset tysięcy złotych. Natomiast budowa domu o takiej samej powierzchni, ale drewnianego, to koszt o ponad połowę mniejszy. Warto też wspomnieć, że można postawić dużo mniejszy, na przykład 50 – 60 metrowy dom i zapłacić jeszcze mniej. Jakby jednak nie było, to w każdym przypadku, budowa domu drewnianego, opłaca się bardziej, aniżeli murowanego. Ponadto, drewno, z jakiego się je wykonuje to świerk syberyjski, dorastający w ekstremalnym, codziennym mrozie, w związku z czym jest gatunkiem niezwykle wytrzymałym na wszelkie warunki atmosferyczne, również te skrajne. Jeśli zainteresowały nas drewniane domy świerk syberyjski jest gatunkiem sprawdzonym, nadającym się do budowy, tak małych, jak i dużych budynków. Gdy natomiast idzie o czas, to średniej wielkości dom, może stanąć na naszej posesji już w dwa miesiące, jednakże nie jest to standardem, gdyż przy większych domach, czas realizacji wydłuża się o, około, dwa miesiące. Niemniej jednak, jakby nie patrzeć, to i tak o wiele krócej, aniżeli trwa budowa standardowych domów, której czas waha się od dziesięciu do dwudziestu czterech miesięcy.

Można postawić na tradycyjny, murowany budynek, jak też na ekologiczny i o wiele tańszy, dom drewniany. Jeżeli cenimy sobie wysoką jakość materiałów i niski koszt budowy, to druga opcja jest, zdecydowanie, najlepszym rozwiązaniem i to pod każdym względem, tak ekonomicznym, jak i praktycznym.