Sposób na czysty dywan

Niemalże w każdym domu możemy znaleźć choć jeden dywan czy wykładzinę, ponieważ to popularny element dekoracyjny oraz izolujący. Dywany idealnie się sprawdzają, jeżeli mamy małe dzieci, które dużo czasu spędzają na podłodze.

Czy można prać dywan?

pralnia chemiczna RzeszówZ pewnością dywany pięknie się prezentują, ale pod warunkiem, że są czyste. Ich wadą jest fakt, że przyciągają brud jak magnes metal, dlatego też trzeba je regularnie czyścić. Przeważnie są one odkurzane, bo w taki sposób można szybko i łatwo usunąć z ich powierzchni kurz, piach, sierść zwierząt czy okruchy. Jednakże to nie wystarczy, szczególnie jeżeli na ich powierzchni pojawią się trwałe zabrudzenia z czerwonego wina, soku z marchwi, herbaty czy błota. Co prawda można je próbować usunąć powszechnie dostępnymi w drogeriach detergentami lub też domowymi sposobami przy użyciu octu, sody oczyszczonej czy soli kuchennej. Jednakże efekt końcowy nie zawsze jest zadowalający, a do tego można zniszczyć włosie. Dlatego też przy większych i trudnych do usunięcia plamach, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pralnie chemiczne działają w cały kraju i przyjmują zlecenia na dywany oraz wykładziny w dowolnym rozmiarze, gdyż dysponują specjalnymi urządzeniami piorącymi na sucho i mokro. Proces czyszczenia dywanu odbywa się w kilku etapach, dzięki czemu jest on dokładnie wyczyszczony i posiada przyjemny zapach. Ponadto podczas prania chemicznego, niszczone są roztocza i bakterie, które bytują we włosiu i są niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Za wyczyszczenie dywanu w pralni, trzeba zapłacić od stu do pięciuset złotych, w zależności od jego wymiarów i rodzaju włosia. Z usług pralni korzystają też hotele, choć nierzadko wybierają też usługę świadczoną na miejscu, co w ich przypadku jest często konieczne.

Najnowsze informacje na http://pralnia-perfekt.pl