Style wnętrzarskie mebli kuchennych

Kiedy remont naszej kuchni został już zaplanowany, a my dokładnie wiemy na jakich jej cechach nam zależy, wówczas czas na podjęcie decyzji dotyczącej stylu jej wykończenia. Musimy zdecydować się na odpowiednie kolory pasujące do reszty domu, a także wybrać nurt wnętrzarski pasujący do naszej osobowości. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym stylom aranżacyjnym w kuchni.

Jakie wybrać meble kuchenne?

meble kuchenne toruńPierwszym bardzo popularnym trendem, są kuchnie w minimalistycznym stylu – szafki najczęściej utrzymane są w stonowanych barwach, bardzo często jest to biel lub odcienie szarości. Wszystkie sprzęty, przyprawy i naczynia są sprytnie schowane na licznych ukrytych półkach i szufladach – blat musi pozostać pusty i czysty. Nie ma też miejsca na uchwyty do drzwiczek szafek, ponieważ zaburzają geometryczne formy kuchni. Drugim rozchwytywanym stylem jest industrialna, loftowa zabudowa – wówczas mamy do czynienia z dużą ilością cegły, metalu i drewna. Tutaj również wszystkie sprzęty powinny być schowane, chociaż zdarza się, że właściciele takich kuchni decydują się na dołożenie elementów typowych dla profesjonalnych kuchni. Meble kuchenne Toruń to też rozwiązania w stylu retro, gdzie szafki zyskują jaskrawe kolory, a świetnym dodatkiem będzie dizajnerska lodówka. Ciekawym motywem są kuchnie w stylistyce angielskiej – w takim przypadku otrzymujemy klasyczną zabudowę z białymi szafkami i ciemnym, drewnianym blatem. Drzwiczki mebli dodatkowo są wyposażone w minimalistyczne zdobienia, a część z nich posiada szyby. To typowa kuchnia każdej mamy ze wszystkich filmów z lat dziewięćdziesiątych.

Przy wyborze zabudowy kuchennej zadbajmy o jej funkcjonalność, jednak nie zapomnijmy o wyglądzie i kolorystyce. Dzięki temu lepiej dopasujemy pomieszczenie do reszty mieszkania, a także będziemy mogli pokazać swoją osobowość w kuchni.