Szkolenie dla dyrektora w przedszkolu

 

Jakiś czas temu musiałam przeprowadzić szkolenie dla dyrektorów w moim prywatnym wielkim przedszkolu. Wcześniej nigdy nie przeprowadzaliśmy żadnych szkolenie, był to całkowicie nowy dla nas temat, do którego postanowiliśmy podejść bardzo profesjonalnie. Jak nam poszło i jak wszystko zorganizowaliśmy?

Jakie szkolenie dla dyrektora w przedszkolu?

szkolenia dla dyrektorów przedszkoliKilka lat temu musiałam założyć prywatne przedszkole, gdzie zatrudniałam kilku dyrektorów, ze względu na bardzo duża wielkość przedszkola. Poza tym musiałam także zatrudnić wielu nauczycieli, ale również innych pracowników, takich jak na przykład kucharki czy sprzątaczki. Dodatkowo musieliśmy zatrudnić kierowców autobusów dla dzieci. Jakiś czas temu przyszła dla nas kolejna nowość, jaką było niewątpliwie szkolenie dla naszych dyrektorów, chodziło tutaj przede wszystkim o pokazanie kadrze zarządzającej moim przedszkolem jak powinno się rozmawiać z rodzicami dzieci, która są zapisane w naszej placówce. Jak dobrze wiemy nie jest to zawsze łatwe zadanie. Na codzień spotykamy się z wieloma sprawami do rozwiązania i musimy stosować sprawdzone metody, stąd też pomysł na szkolenia dla dyrektorów przedszkoli. Szkolenia miały się odbywać cyklicznie i obejmować różne zagadnienia, część z nich miała być w formie online a niektóre musiały odbyć się stacjonarnie. Musiałam też podzielić dyrektorów na grupy, tak aby wynieśli z tego szkolenia jak najwięcej. Co ważne, każdy nauczyciel również mógł przystąpić do szkolenia w formie wolnego słuchacza.

Jak się okazało, takie szkolenia dla dyrektorów w naszym przedszkolu były bardzo potrzebne. Zagadnienia, które na nich zostały poruszone pomogły w budowaniu przyszłości naszej placówki. Wprowadziliśmy całkiem nowy plan zarządzania naszym dużym przedszkolem.