Szlifierka kątowa o ergonomicznej budowie

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać odpowiednią szlifierkę kątową. Na samym początku zawsze trzeba zdecydować się na określona markę. Najlepiej korzystać z marek, które są znane i cenione na polskim rynku i które nie zawodzą oczekiwań klientów.

Szlifierka Hitachi z silnikiem odpornym na przeciążenia

tania hitachi g13sr4Do takich firm należy oczywiście Hitachi. W ofercie tej marki znajduje się również szlifierka kątowa. Mowa o szlifierce G13SR4. Jest to urządzenie, które ma zupełnie nową konstrukcję. Dzięki zmienionej konstrukcji szlifierka kątowa jest zdecydowanie bardziej wydajna, ale również wytrzymalsza niż wcześniejsza jej wersja. Głowica w szlifierce kątowej jest niska. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, bo znacznie ułatwia manewrowanie urządzeniem. Taka tania hitachi g13sr4 może zostać zakupiona nawet w sklepach internetowych. Nie jest to urządzenie drogie, a z pewnością będzie służyć przez co najmniej kilka lat. Budowa całej szlifierki kątowej jest jak najbardziej ergonomiczna. Długość urządzenia wynosi dokładnie 258 mm. Jeśli chodzi o obwód urządzenia, to wynosi on 197 mm. W szlifierce kątowej marki Hitachi zastosowano również zupełnie nowy silnik. Jest on odporny na wszelkiego rodzaju przeciążenia, które mogłyby się pojawić w trakcie pracy. W szlifierce znajdują się również szczotki węglowe. Ich cechą charakterystyczną i ogromną zaletą jest to, że są długożywotne. Uzwojenia silnika są izolowane, dzięki czemu praca z urządzeniem jest bezpieczna.

Prędkość obrotowa szlifierki bez żadnego obciążenia wynosi aż 10 000 obrotów na minutę. Moc urządzenia to 730 W. Warto wspomnieć też o wymiarze tarczy, który wynosi 125 mm. Waga szlifierki nie jest duża – waży zaledwie 1,8 kg. Wyposażenie zawiera również walizkę, rękojeść boczną i klucz. Praca z takim urządzeniem jest naprawdę bardzo przyjemna.