Tanie silosy do przechowywania paszy.

Hodowla zwierząt wymaga odpowiedniej paszy która natomiast musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Tylko w ten sposób może zachować jakość i uniknąć zanieczyszczeń. Mikroorganizmy, pyły, toksyny i tym podobne czynniki stanowią poważne zdrowotne zagrożenie.

Tanie przechowywanie paszy w silosach

silosy paszowe w dobrej ceniePowszechne w małych gospodarstwach jest przechowywanie pasz sypkich na pryzmach. Nie jest to metoda zła jeżeli są one oddzielone od innych pomieszczeń tak. Muszą one być odgraniczone od miejsca przebywania zwierząt i maszyn by nie dostawały się do nich zanieczyszczenia. Sposób ten jest jednak problematyczny, ponieważ pasza taka stanowi łatwy łup dla szkodników sanitarnych takich jak myszy czy szczury. Niektórzy wykorzystują tzw. big bagi lecz w tym rozwiązaniu problem stanowi konieczność ich napełnienia. One także nie stanowią zabezpieczenia przed gryzoniami. Tymczasem na rynku są dostępne silosy paszowe w dobrej cenie które idealnie się do swojego zadania nadają. Ich napełnianie paszą jest automatyczne z pomocą pomp lub ślimaków, a metalowa konstrukcja znajdująca się kilka metrów nad ziemią stanowi zabezpieczenie przeciwko szkodnikom sanitarnym. Taka technologia umożliwia też precyzyjne określenie ilości dostępnej paszy. Dzięki wykorzystaniu kolejnych urządzeń możliwy jest automatyczny jej transport i zadanie je zwierzętom co przynosi wiele korzyści. Po pierwsze pozwala na precyzyjne podanie dawki pokarmowej zwierzętom, a po drugie oszczędza czas hodowcy. Taki sposób magazynowania paszy to świetne rozwiązanie w gospodarstwach którym zależy na utrzymaniu dużej ilości zwierząt.

Odpowiednie przechowywanie paszy to sprawa nadrzędna w każdej hodowli w której dba się o dobre warunki bytu zwierząt. Odpowiedni sprzęt do utrzymywania jej w dobrej jakości w dzisiejszych czasach jest tani i bardzo efektywny. Dlatego warto zainwestować niewielkim kosztem w duży zysk jaki z niego płynie.