Turnusy rehabilitacyjne w Ciechocinku

Z wiekiem doskwierają nam różne dolegliwości bólowe. Najczęściej dopadają nas choroby serca, układu oddechowego, albo zmagamy się z problemami z kręgosłupem i stawami. Na szczęście mamy w Polsce sanatoria, które przynoszą ulgę seniorom.

Ile trwa turnus rehabilitacyjny w Ciechocinku?  

ciechocinek turnusy rehabilitacyjneW sanatoriach mamy wiele rodzajów turnusów, w których mogą uczestniczyć seniorzy. Najpopularniejsze to turnusy usprawniająco – relaksujące, psychoterapeutyczne, czy rekreacyjno – sportowe. Sporo osób z dolegliwościami bólowymi wybiera turnusy rehabilitacyjne, bo mogą tam liczyć na fachową pomoc specjalistów, którzy opiekują się seniorem i pomagają w wykonywaniu właściwych ćwiczeń. Miasto Ciechocinek turnusy rehabilitacyjne organizuje już od wielu lat i też z tego jest głównie znane to miasto. Zjeżdżają tu pacjenci z całej Polski, aby choć przez chwilę poczuć ulgę i znaleźć się w centrum uwagi specjalistów. Rehabilitacja seniorów odbywa się w sanatorium o różnych porach każdego dnia, po to, aby każdy mógł wziąć w niej udział, nawet kilka razy. Turnusy w Ciechocinku trwają najczęściej od siedmiu do czternastu dni, w trakcie których mamy zagwarantowany nocleg w dwuosobowych pokojach wyposażonych w łazienki, oraz trzy posiłki w ciągu dnia. Cena pobytu zależy od ilości dni jakie tam spędzimy, oraz od wykupionego pakietu, gdyż turnusy różnią się między sobą. Zajęcia się odbywają na basenie, siłowni, sali gimnastycznej, oraz w gabinetach masażu. Można tu także skorzystać z kąpieli solankowych. 

Co roku do Ciechocinka zjeżdża tysiące seniorów, którzy pragną choć przez te paręnaście dni odpocząć i nabrać sił. Jeżeli tylko będą wolne miejsca, to mogą z turnusów korzystać nawet kilka razy w roku. Większość osób prywatnie wykupuje turnusy, bo o refundowany pobyt trzeba się długo starać.