Uczestnictwo w szkoleniu bhp

U nas w mieście ze znalezieniem zatrudnienia nie było problemu. Ofert pracy było dużo i miałem w czym przebierać. Dlatego też szukałem takiej pracy, która by mnie interesowała. Szukałem długoterminowego zatrudnienia na umowę o pracę a nie czegoś na chwilę. 

Nowy pracownik na obowiązkowym szkoleniu bhp 

szkolenia bhp łódzkieZainteresowało mnie ogłoszenie przedsiębiorstwa, które poszukiwało pracowników do swojej nowej filii w Łodzi. Nie wymagali tam żadnego doświadczenia i oferowali szkolenie. Wysłałem swoje podanie o pracę w to miejsce i już następnego dnia zostałem zaproszony na rozmowę. Pracę miałem zacząć od razu. Po siedmiodniowym szkoleniu musiałem odbyć szkolenie bhp, które było obowiązkowe dla każdego pracownika. Owe szkolenia bhp łódzkie prowadził mój kolega i dokładnie wiedziałem na czym one polegały. Szkolenie odbyło się w siedzibie firmy w jednej z sal konferencyjnych. Prowadziła je młoda kobieta i byłem zaskoczony, że posiadała tak ogromną wiedzę. Szkolenie bhp od razu mnie zainteresowało i słuchałem wszystkiego uważnie. Często też zadawałem pytania jak czegoś do końca nie rozumiałem. Na szkoleniu poza mną było jeszcze kilkanaście osób, które zostały zatrudnione w tej firmie. Z niektórymi z nich byłem na szkoleniu i miałem już nawiązane znajomości. Szkolenie trwało kilka godzin z przerwami na jakiś posiłek. Na koniec każdy z pracowników otrzymał test do wypełnienia. Były tam pytania dotyczące tematów, które omawiane były podczas szkolenia bhp. Na wszystkie odpowiedziałem samodzielnie.

Po szkoleniu mogłem wykonywać swoją pracę. Nie obawiałem się sytuacji, które mogły zadziać się w miejscu pracy, ponieważ dzięki szkoleniu bhp byłem przygotowany na każdą ewentualność. Nawet wiedziałem jak użyć gaśnicy co niegdyś było dla mnie zagadką.