Własna suszarnia do drewna

Miłość do pracy z drewnem była obecna w mojej rodzinie od pokoleń. Dziadek miał mały warsztat stolarski na tyłach swojego domu. Przeprowadzając się do własnego domu oczywistym było, że prędzej czy później ja też zbuduję własny warsztacik w ogrodzie. Tak się stało. Teraz czas by wzbogacić swój warsztat o własną suszarnię do drewna.

Ważne elementy niezbędne w suszarni drewna

Suszarnia drewna wentylatorBudowa własnej suszarni drewna to nie lada wyzwanie. Wciąż nie jest to zbyt popularne rozwiązanie w naszym kraju. Przy odrobinie wysiłku i wkładzie finansowym jest jednak możliwe do wykonania. Zdecydowałam się na ten krok dlatego, że zwykle kupuję drewno z tartaku, które potem musi zostać wysuszone. Codziennie pracuję z drewnem, więc doszłam do wniosku, że zbudowanie własnej suszarni będzie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jak w przypadku każdej inwestycji, swoje działania rozpoczęłam od stworzenia projektu. W tym kroku z pomocą przyszedł mi profesjonalista, który idealnie dostosował projekt do moich potrzeb. Do tego celu wykorzystaliśmy mały budynek w ogrodzie, który wcześniej służył za letnią kuchnię. Dowiedziałam się, że system nadmuchujący ciepłe powietrze do wnętrza to element, który musi mieć każda suszarnia drewna Wentylator lub piec dobrze spełnia taką funkcję. Aby wspomóc proces suszenia zdecydowałam się na umieszczenie specjalnych szyb w dachu budynku. Ostateczny kształt suszarni do drewna spełnił w pełni moje oczekiwania. 

Budowa suszarni do drewna okazała się świetnym pomysłem. Przy intensywnej obróbce drewna okazała się ona bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Wszystkim osobom, które zastanawiają się nad takim pomysłem, gorąco polecam tę opcję, gdyż zaoszczędzi wam ona nie tylko czas, ale i pieniądze, a także przyniesie dużo satysfakcji.