Wódka do celów kolekcjonerskich

Wszelkie napoje alkoholowe są dozwolone dla osób, które ukończyły osiemnasty rok życia. Możemy je kupić  w sklepach monopolowych, na stacjach benzynowych, w barach czy restauracjach. Są powszechnie spożywane i łatwo dostępne.

Czy wódkę kolekcjonerską można pić?

kolekcjonerskie wódkiAlkohole dostępne w sklepach są przeznaczone do spożycia, ponieważ pochodzą z masowej produkcji. Ich ceny, w zależności od rodzaju i gatunku mieszczą się w przedziale od kilku do kilkuset złotych. Przeważnie kupujemy je w celu samodzielnego spożycia, na specjalne okazje lub na prezent. Jednak na rynku znajdują się także trunki, które są przeznaczone do kolekcjonowania i nie chodzi tu o serie limitowane. Mogą to być kolekcjonerskie wódki, whisky czy wina, których unikalność wynika z niewielkiej podaży. Ceny takich trunków zaczynają się od kilku tysięcy złotych za butelkę, a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach. Kolekcjonowanie takich napojów jest z pewnością przeznaczone dla ludzi bardzo bogatych, zwłaszcza, że inwestycja w nie jest długoterminowa. Choć wiąże się to z niewielkim ryzykiem, to jednak zyski osiąga się dopiero po kilku latach. Inwestowanie w kolekcjonerskie alkohole wymaga na pewno ogromnej wiedzy i także doświadczenia w branży, ponieważ ekskluzywne trunki nie są łatwo dostępne na rynku. Sam fakt, że na cały świat są produkowane w ilości zaledwie kilkudziesięciu lub kilkuset sztuk sprawia, że ich jakość i prestiż muszą odpowiednio kosztować. Z pewnością ktoś kto kupuje dla siebie taki trunek może go skonsumować, ale głównie robi się to dla inwestycji.

Na rynku dla nielicznych są  dostępne kolekcjonerskie nie tylko wódki, ale także whisky czy wina. Nieliczne sklepy alkoholowe posiadają w swojej ofercie kolekcjonerskie egzemplarze, które dostępne są tylko na specjalne zamówienie.