Wybór kamery inspekcyjnej przewodowej i bezprzewodowej

Kamera inspekcyjna to urządzenie, które jest wykorzystywane przez przedstawicieli wielu zawodów – również przez hydraulików, którzy korzystają z kamery do rur kanalizacyjnych. Kamera inspekcyjna nazywana jest inaczej boroskopem i nadaje się do dokładnej inspekcji miejsc niedostępnych dla wzroku.

Kamery inspekcyjne sterowane zdalnie i z wysięgnikiem elastycznym lub sztywnym

kamera do rur kanalizacyjnychWybierając kamerę inspekcyjną, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Jednym z nich jest tryb pracy. Czasem kamera przewodowa może nie być wystarczająca. Kamery inspekcyjne bezprzewodowe to takie, w których wyświetlacz może być oddzielony od przewodu prowadzącego z rękojeścią. Dzięki temu możliwe jest naprawdę swobodne manipulowanie całym zestawem. Nie trzeba też patrzeć na obraz tylko w trybie rzeczywistym. Endoskop techniczny przewodowy to takie urządzenie, w którym wyświetlacz przytwierdzony jest do rękojeści. Jest to dość popularna kamera do rur kanalizacyjnych, która pomaga w szybkim zdiagnozowaniu problemu z instalacją. Kamery przewodowe na pewno zużywają mniej energii, a korzystanie z nich wcale nie jest niewygodne. Podejmując decyzję o zakupie kamery inspekcyjnej, trzeba też zwrócić uwagę na to, jaki będzie obraz. Ważna jest bowiem szczegółowość obrazu. Jeśli chodzi o cechy obrazu, to szczególne znaczenie mają właśnie 2 jego cechy. Pierwsza cecha obrazu to jego rozdzielczość, a druga cecha to wielkość ekranu.

Im większa rozdzielczość, a do tego większy ekran tym lepiej cokolwiek zobaczyć. Wiadomo, że w kamerach do rur kanalizacyjnych musi być zainstalowane źródło światła, by móc cokolwiek zobaczyć i zarejestrować. Obecnie na rynku dostępne są kamery, które mogą być sterowane na kilka sposobów. Najtańsza i też najbardziej popularna jest kamera inspekcyjna sterowana zdalnie, ale można też wybrać kamerę na wysięgniku elastycznym lub sztywnym.