Wydajny opał w workach

Z mężem w październiku kupiliśmy sobie domek na działce. Tak naprawdę to ja od wielu lat chciałam mieć taki domek. Wyobrażałam sobie, że gdy tylko będzie ciepło będziemy mogli nawet tam nocować. Jednak mieliśmy sporo szczęścia bo udało nam się kupić domek, w którym był już piec.

Polecany ekogroszek w dobrej cenie przez sąsiada

ekogroszek paczkowanyJest to chyba najmniejszy piec z możliwych na rynku. Jednak na tak małą powierzchnię jaka jest w domku w zupełności wystarcza. Z mężem nie wiedzieliśmy tylko czym można tam palić. Poprzedni właściciel palił po prostu węglem. Jednak ja zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to ani sposób wydajny ani też dobry dla środowiska. W sumie sąsiad z działki powiedział nam, że najlepiej będzie kupić ekogroszek paczkowany i nim palić. On też ma piec i już od lat tak orbi i jest zadowolony. Także pojechaliśmy z mężem tam gdzie nam sugerował sąsiad i kupiliśmy na razie na próbę mniejszy worek. Rozpaliliśmy nim w piecu i naprawdę bardzo szybko zrobiło się ciepło w całym domku. Mąż nie dokładał nic więcej bo byliśmy ciekawi ile czasu będzie utrzymywało się ciepło. I trwało to naprawdę dużo. Także naszym zdaniem rzeczywiście sąsiad miał rację i jest to dobry opał. A do tego nie kosztuje też bardzo dużo. Ten ekogroszek także nie jest taki brudny jak zwykły węgiel i co najważniejsze jest sprzedawany w workach. No dzięki temu na pewno łatwiej jest utrzymać dane pomieszczenie w czystości. Ja jestem pedantką i nie wiem czy bym wytrzymała ciągły brud związany z paleniem węglem.

Po tygodniu kupiliśmy jeszcze jedno duże opakowanie tego opału. I myślimy, że starczy nam na dłuższy okres czasu. Z tego co mówił nam sąsiad to tak będzie. Dobrze, że mamy ten piec bo w razie chłodniejszych dni można tam napalić i zaraz będzie ciepło.