Wykończenie ściany w kuchni – szkło do kuchni

O ścianę nad blatem kuchennym powinniśmy zadbać w sposób szczególny. Ściana powinna być wykończona w odpowiedni sposób. Inaczej cały czas będziemy musieli ją odświeżać. Na blacie będziemy przygotowywać posiłki. Wiadomo, że może nam coś prysnąć, będziemy chlapać. Ściana nad kuchenką będzie narażona także na pryskający tłuszcz oraz wysokie temperatury. Nie można jej pomalować, bo wtedy na pewno będziemy mieć problem.

szkło do kuchniCo jakiś czas będziemy musieli myć ścianę i malować ją na nowo. Powinniśmy wybrać jakieś bardziej trwałe rozwiązanie, które sprawi, że łatwiej nam będzie zadbać o czystość ściany. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być tutaj szkło do kuchni. Będzie ono łatwe do czyszczenia. Niektórzy wybierają także płytki ceramiczne. Jednak tak naprawdę szkło będzie czyściło się lepiej. W fugach potrafi zbierać się naprawdę sporo brudu, a nie czyści się ich zbyt łatwo. Jednak oprócz wykończenia ściany szkłem i płytkami istnieją także inne możliwości.
Można na przykład wybrać sklejkę wodoodporną. Po założeniu jej jednak należy ją jeszcze zabezpieczyć lakierem. Dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że będzie stanowiła ona odpowiednie zabezpieczenie. Sklejka wygląda niczym drewno. Nie będzie zatem pasowała do każdego typu kuchni. Jednak tak naprawdę sklejkę tego typu można kupić w różnych kolorach. Często przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi wykłada się również drewnem. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, które sprawiają, że drewno uzyskuje właściwości wodoodporne oraz ochronne. Bardzo modne są także płyty MDF, które mocowane są do stelaży. Można przykleić je także za pomocą kleju bezpośrednio do ściany.

Czasami także do wykończenia ścian kuchennych stosuje się panele laminowane. Niektórzy także wykładają ściany w kuchni kamieniami. Najczęściej stosuje się tutaj kamień taki jak granit. Nie wchłania on tłuszczu i jest najbardziej wytrzymały ze wszystkich kamieni. Powierzchnia granitu, który ma być zamontowany na ścianie jest idealnie płaska i gładka. Łatwo zatem utrzymać go w czystości.