Wyposażenie drewnianych domków letniskowych i całorocznych

W sieci nieraz widzimy bardzo atrakcyjne cenowo oferty domów drewnianych i całorocznych. Faktycznie, takie tanie domki letniskowe, nawet nieprzystosowane do mieszkania przez cały rok to kusząca opcja dla każdego, kto posiada chociaż kawałek ziemi i lubi spędzać tam czas, a kogo nie stać na apartament. Trzeba sobie jednak uzmysłowić, że zamówienie lub kupno takiego obiektu to nieraz dopiero połowa lub nawet mniejsza część inwestycji. Kolejne pieniądze trzeba włożyć w jego wyposażenie, zwłaszcza, kiedy wybieramy najtańszą wersję podstawową. Co prawda producenci oferują jednokrotne pokrycie dachu, drewnianą podłogę, najprostsze okna i drzwi, lecz o resztę musimy zatroszczyć się sami. 

Inwestycja w domek

domkiJeżeli będziemy użytkować domek jedynie latem, to nie trzeba go specjalnie ocieplać i montować systemu ogrzewania. Takie sprawy dotyczą nas tylko wtedy, kiedy interesują nas domy drewniane całoroczne zrobione z domku letniskowego, których zaletą jest to, tak samo jak apartamentów, że nawet Zakopane będzie dla nich odpowiednim miejscem. Niemniej trzeba będzie pomyśleć o kanalizacji i prądzie oraz położeniu przynajmniej wykładziny pcv na podłodze. Poza tym konieczne jest zainstalowanie sprzętu agd oraz szafek kuchennych, sedesu, czy miejsca do mycia się, na przykład w postaci prysznica. Ponadto niezbędne będą przynajmniej podstawowe meble, takie jak sofa czy łóżko do spania i jakiś zestaw wypoczynkowy oraz stół, przy którym będziemy spożywać posiłki. Koszta te można zminimalizować, decydując się na meble używane, kupione za bezcen od znajomych czy w internecie. Jeżeli mamy zamiar spędzać w domku całe weekendy, a nawet wakacje, na przykład nad wodą, albo nawet w Zakopanem, konieczna oczywiście jest kuchnia, lecz może być ona naprawdę najprostsza, złożona z kilku szafek.

Płyta gazowa dwupalnikowa także powinna w zupełności wystarczyć, dla zredukowania kosztów można zrezygnować z piekarnika, który zresztą latem jest przez wiele rodzin rzadko używany. Najtańsza kabina prysznicowa także nie jest dużym wydatkiem. W przypadku chęci spędzania czasu w tanim domku w chłodniejsze dni będzie trzeba zainwestować w ogrzewania na przykład piecyk elektryczny, jednak te koszty nie wliczają się w początkową inwestycję.