Zakładanie spółki – jak wygląda?

Dawno temu obiecaliśmy sobie z moim najlepszym przyjacielem, że założymy kiedyś razem spółkę, ponieważ zajmujemy się takimi dziedzinami, które można ze sobą połączyć – grafika i literatura. Stwierdziliśmy, że założymy coś w rodzaju wydawnictwa – on będzie projektował okładki książek, ja będę zajmowała się edytowaniem i redagowaniem tekstu.

Zakładanie spółki – kto pomoże?

outsourcing pracowniczyPostanowiliśmy założyć swoje wirtualne biuro, przez które będziemy przyjmować zlecenia z całej Polski. Na początek jednak musieliśmy zwrócić się z prośbą do mojego kuzyna, dla którego rejestracja spółek nie stanowi żadnego problemu, ponieważ my się na tym kompletnie nie znamy. A rejestracja to przecież pierwszy krok do założenia swojej własnej działalności. Na szczęście kuzyn był chętny do pomocy, a zakładanie spółek nie ma przed nim żadnych tajemnic. Postanowiliśmy więc umieścić nasze biuro wirtualne we Wrocławiu, ponieważ właśnie tam przeprowadziliśmy się pewien czas temu. Zawsze to miasto nas fascynowało, szczególnie architektura. Tam nowoczesność przeplata się ze stylem klasycznym. Działa na nas to bardzo inspirująco, a jako, że obydwoje mamy artystyczne dusze, bardzo zwracamy na to uwagę. Wrocław oczarował nas jeszcze przed naszą przeprowadzką. Wynajmujemy razem mieszkanie, więc pracujemy w domu i zawsze możemy szybko skonsultować parę spraw. Odkąd kuzyn zarejestrował naszą spółkę, oficjalnie działamy na rynku. Choć konkurencja jest dość spora, to okazuje się, że wciąż wielu ludzi pragnie wydawać swoje książki niskim kosztem, co wyróżnia nas na rynku. Być może na razie mamy niewielki zysk z tego biznesu, za to mamy zapracowane całe dnie, ale widzimy, że powoli stajemy się coraz lepsi w swojej branży. Jakość naszych prac rośnie wraz z doświadczeniem, które zdobywamy z każdym zleceniem.

To bardzo inspirująca praca, a ja szczególnie lubię to, że w mojej pracy mam styczność z tekstem. Oczywiście, muszę wykonywać korektę, ale przy okazji poznaję nowych, obiecujących autorów i przedpremierowo czytam ich książki za darmo. Czyż może być piękniej?

Więcej w temacie można znaleźć na stronie www.verdena-wirtualnebiuro.pl