Zamówienie paneli fotowoltaicznych krok po kroku

Być może są takie osoby, które chciałyby zainwestować w fotowoltaikę, ale nie do końca wiedzą jak to zrobić. Nie ma się czemu dziwić, bo na rynku działają tysiące firm, które każdego dnia dzwonią do nas z propozycją zainstalowania nam fotowoltaiki. Zatem skąd wiedzieć, której firmie warto zaufać? Najlepiej zdać się na opinie innych a wykonawcy instalacji poszukać samodzielnie.

Zapytajmy znajomych kto im zamontował panele

projekt instalacji pvZastanawiając się nad wyborem sprzedawcy fotowoltaiki możemy zacząć od rozmowy ze swoimi znajomymi czy sąsiadami, którzy mają już na swoim dachu zamontowane ogniwa. Dzisiaj właściwie każdy może znaleźć wokół siebie domy, na dachach których są już panele fotowoltaiczne. Jeśli dostaniemy polecenie na konkretną firmę to warto z niego skorzystać i skontaktować się z nią w celu zamówienia fotowoltaiki. Pierwszym krokiem do jej zamontowania jest projekt instalacji pv. Tym zajmuje się pracownik firmy, która ją sprzedaje. Kolejny krok to instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu a następny to zatwierdzenie wszystkiego przez elektryka z odpowiednimi uprawnieniami. Czas realizacji zamówienia od zaprojektowania instalacji do jej uruchomienia wynosi średnio od czterech do sześciu tygodni. Realizacja instalacji może się wydłużyć, jeśli chcemy ją sfinansować z urzędowego dofinansowania. Nie trzeba się jednak martwić formalnościami, bo tymi też zajmie się za nas firma, która fotowoltaikę będzie nam montować.

Decyzja o zainwestowaniu pieniędzy w instalację fotowoltaiczną podjęta jest najczęściej po długiej rozwadze i zastanowieniu się nad tym tematem. Niektórzy z podjęciem takiej decyzji zwlekają latami. Dlatego kilka tygodni czekania na zamontowanie paneli po ich zamówieniu jest tak naprawdę kroplą w morzu. A firmy sprzedające fotowoltaikę mają naprawdę mnóstwo pracy.